Autorizované centrum zkoušek

Cambridge English

Autorizované centrum zkoušek

Cambridge English

Registrace na zkoušku

Rezervujte si srpnovou zkoušku za stávající cenu včas. Více info o nových cenách najdete v novinkách.

KET

KET (Key)

Cambridge English Key (KET) potvrzuje základní znalost angličtiny, je tedy určen pokročilejším začátečníkům. Kandidát na zkoušku Key dokáže anglický jazyk omezeně používat v základních životních situacích. Zkoušku lze skládat po 180 - 200 hodinách výuky.
Její úspěšné složení potvrzuje znalost angličtiny na úrovni A2 podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky (CEFR).
Zkouška existuje i ve variantě "FOR SCHOOLS".

Nový formát zkoušek v roce 2020: zde

Zkoušky z obecné angličtiny

 • Proč zkoušku KET

   

  - Pomůže Vám ohodnotit Vaše pokroky v angličtině. Složením zkoušky Key (KET) se seznámíte s formátem ostatních zkoušek Cambridge English, což Vám pomůže při skládání zkoušek na vyšších úrovních pokročilosti.

  - Key testuje praktickou znalost angličtiny na základní úrovni a ověřuje všechny čtyři jazykové dovednosti – čtení, poslech, psaný a ústní projev. Hodnotí se také znalost gramatiky a slovní zásoby. Tyto znalosti jsou ověřovány na materiálech, vycházejících z každodenních situací.

  - Každý kandidát dostává písemnou zprávu, která ukazuje výsledky dosažené v jednotlivých částech zkoušky. Pokud zkoušku složíte, dostanete certifikát Cambridge English Language Assessment, který platí celý život.

  - Řada institucí i v ČR požaduje či přihlíží k certifikátu KET v životopise:
  seznam institucí

 • Obsah zkoušky

   

  Čtení a psaní (60 minut)

  Ověřuje se kandidátova schopnost číst a porozumět textům různého typu jako jsou nápisy, brožury, noviny nebo časopisy, ve kterých by měl být schopen porozumět hlavnímu smyslu textu. Dále kandidáti doplňují mezery v jednoduchých větách a píší 2 krátké texty, jeden v rozsahu cca 25 slov (email) a druhý v rozsahu 35 slov (příběh). Čtení a psaní odpovídá 50 % z celkového počtu bodů. 

  Poslech (30 minut)

  V této části zkoušky je hodnoceno porozumění hlavní myšlence nahrávek, jako jsou monology, dialogy nebo inzeráty s tématy z každodenního života, které jsou vždy předneseny v mírném tempu. 

  Mluvení (8-10 minut)

  Ověřuje se kandidátova reakce, vyjádření souhlasu nebo nesouhlasu a schopnost domluvy se zkoušejícím a druhým kandidátem při rozhovoru na jednoduchá témata.

 • Hodnocení

   

  Hranice pro úspěšné složení zkoušky je 100 bodů ze 150 ze všech částí zkoušky. Kandidáti, kteří dosáhnou výsledku 100 - 119 bodů, získají certifikát úrovně A1.

  140 - 150 = Grade A (Odpovídá úrovni B1)
  120 - 139 = Grade B a C
  100 - 119 = CEFR Level A1
  0 - 99 = Fail

  Pro více se podívejte na tento dokument

 • Informační materiály a ukázkový test

   

  Handbook pro učitele: zde
  Co je nového v roce 2020: zde

  Ukázkový test: zde
  Video z ústní části: zde
  Slovníček: zde

  Nový formát zkoušek v roce 2020: zde

Zaregistruj se na zkoušku KET

banner
0 +

Kandidátů ročně

0 +

Termínů ročně

0 +

Partnerských škol