Authorised Test Centre

Cambridge English

Authorised Test Centre

Cambridge English

Registration for the exam

Development

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

 

 

Kdo může skládat Cambridgské zkoušky? 

Jakékoliv Cambridské zkoušky mohou skladát kandidáti vše věkových kategorií, ras, speciálních potřeb, pohlaví i vyznání. Cambridgské zkoušky jsou tak dostupné všem. Pouze varianty FOR SCHOOLS jsou primárně určené studentům základních a středních škol, protože obsahují témata, která mapují školní prostředí a jsou tak studentům bližší. Varianta FOR SCHOOLS není nijak uvedena na certifikátu a svojí úrovní je totožná se svým obecným protějškem.

Cambridgské zkoušky se vytváří s ohledem na možný věk kandidáta, nicméně ke zkoušce se může přihlásit opravdu kdokoliv.

Zkoušky vytvářené s ohledem na věk kandidáta jsou:

  • Pre A1 Starters, A1 Movers and A2 Flyers - pro žáky základních škol

  • A2 Key for Schools - pro žáky druhého stupně základní školy nebo střední školy

  • B1 Preliminary for Schools - pro studenty středních škol (výjimečně absolvovány i žáky druhého stupně základní školy)

  • B2 First for Schools - pro studenty středních škol

Potřebuji upravit podmínky u zkoušky, je to možné?

Formát zkoušky, konkrétně čas na víc, či zvětšení písma, lze upravit jen na bázi oficiálního dokumentu od specialisty (psychologa, PPP). Pokud požadujete úpravu podmínek, prosím, zašlete následující dokumenty dostatečně dopředu, neboť posouzení případu se řeší v Cambridge, ne v našem zkouškovém centru. Budete potřebovat:

  • scan oficiálního dokumentu v ČJ 

  • anglický překlad (nemusí být doslovný, stačí laický překlad s nejdůležitějšími informacemi jako je: název vydávající instituce, datum, podpis, diagnóza, doporučení)Tyto dokumenty prosím zašlete na asistentka@zkouskypark.cz a uveďte i datum a místo zkoušky, při které chcete podmínky uplatňovat.

Upozorňujeme, že tento proces je časově náročný a proto prosíme o zasílání těchto dokumentů ideálně 6 měsíců, nejméně však 8 týdnů, před plánovanou zkouškou. Rádi bychom Vás také informovali o tom, že naše centrum bohužel nemůže zajistit anglický překlad Vašeho dokumentu.  Děkujeme za pochopení.

Musím před zkouškou absolvovat přípravný kurz?

Ne. Cambrigské zkoušky můžete absolvovat i bez oficiální přípravy, nicméně mnoho studentů preferuje přípravný kurz, který jim nejenom pomůže zlepšit se v angličtině, ale také se seznámit s formátem zkoušky a osvojit si úkoly, které je v rámci zkoušky čekají.

V případě, že hledáte přípravný kurz, můžete využít široké nabídky přípravných kurzů v naší Jazykové škole P.A.R.K. https://www.skolapark.cz/skola.

Chci se přihlásit na Cambridgskou zkoušku, co mám dělat?

Nejprve by bylo dobré si ujasnit účel certifikátu. Potřebujete jej k maturitě či pro zaměstnavatele, nebo jen tak? Termín této zkoušky se bude odvíjet od toho, kdy daný certifikát musíte doložit u své instituce. Informace o termínech a cenách najdete na našich webových stránkách https://www.zkouskypark.cz/cambridge. Prosím věnujte pozornost DETAILu ZKOUŠKY, kde máte informace o tom, kdy budete mít výsledky k dispozici a kdy Vám přijde certifikát. 

Jak se můžu na Cambridgskou zkoušku registrovat? 

Registrovat se můžete na stránkách https://www.zkouskypark.cz/cambridge

Pokud si nevíte rady, můžete využít i našich manuálů k registraci, které najdete zde https://www.zkouskypark.cz/manualy-k-registraci

Vždy se nejprve seznamte s formátem zkoušky, její časovou náročností a datem, kdy můžete očekávat výsledky a certifikát. Tyto informace najdete v DETAILu ZKOUŠKY. Registrace ke zkoušce je závazná a změna termínu je možná jen omezenou dobu a to za poplatek. 

Nevím, na jakou zkoušku se mám přihlásit. Co mám dělat?

Pokud si nevíte rady, jakou úroveň zkoušky zvolit, můžete si vyzkoušet ukázkový test, který je dostupný na našich stránkách vždy pod popiskem jednotlivé zkoušky. Jednotlivé úrovně najdete v sekci ZKOUŠKY CAMBRIDGE ENGLISH a to buď v sekci ZKOUŠKY PRO DĚTI A MLÁDEŽ nebo ZKOUŠKY OBECNÉ ANGLIČTINY. Vyberte si danou zkoušku a pod popiskem zkoušky najdete sekci INFORMAČNÍ MATERIÁLY A UKÁZKOVÝ TEST.

Kromě ostrých zkoušek pořádáme i tzv. MOCK testy, které simulují reálnou zkoušku a pomohou Vám zjistit, jak jste na tom s Vaší znalostí angličtiny. Pro více informací ohledně MOCK testů nás kontaktujte na asistentka@zkouskypark.cz.

Kde najdu moje výsledky ze zkoušky?

Informace k výsledkům zkoušky najdete v dokumentu, který jste od nás dostali emailem, a nese název Confirmation of Entry and Timetable.

V dolní části tohoto dokumentu naleznete Results Information, kde je uveden odkaz na portál a Vaše přihlašovací údaje.

Mohu jít na ústní zkoušku ve trojici?

Bohužel ne. Naši kandidáti mají možnost si zvolit jednoho partnera na ústní část, půjdou tedy ve dvojici. Trojice vzniká pouze absencí některého z kandidátů, může se objevit pouze na konci zkouškového dne a je na supervizi zkouškového dne, jak trojici určí. 

Jak je to s ústní částí u YLE zkoušek?

Kandidáti zkoušek YLE chodí na ústní část jednotlivě. Formát ústní zkoušky je 1:1 (1 kandidát : 1 zkoušející) a YLE kandidáti si tedy nemohou vybrat dvojici na ústní část. 

Jak certifikát ze zkoušek uschovávat?

Upozorňujeme kandidáty, že certifikát je oficiálním dokumentem, který není možné zalaminovat. Uschovávejte jej ideálně v eurofolii, uschovaný ve složkách, podobně jako Vaše vysvědčení. 

Prosíme kandidáty, aby certifikát bezpečně uschovali i před domácími mazlíčky. 

V případě poničení certifikátu není možné certifikát vystavit znovu, dostanete pouze Certifying Statement, což není plnohodnotný certifikát. 

Co když mi test unikl 'o bod'?

Ve skutečnosti Vám test neunikl pouze o bod. Skóre, které vidíte na certifikátu, bylo vypočteno odborníky z Cambridge dle určeného algoritmu, a nereflektuje skutečný počet bodů, nýbrž tzv. Cambridge English Scale Score. Více si můžete přečíst zde.

Kvůli výše uvedenému doporučujeme kandidátům zvážit reklamaci výsledků, která je podobně finančně nákladná jako samotná zkouška Cambridge English. 

0 +

Candidates per year

0 +

Dates per year

0 +

Partner Schools