Authorised Test Centre

Cambridge English

Authorised Test Centre

Cambridge English

Registration for the exam

Development

Důležité info k průběhu zkoušky

 • Registrace na zkoušku

  Jak
  Na zkoušku se registrujete pohodlně online nebo přímo v naší kanceláři zkouškového centra Cambridge P.A.R.K. 

  Platba
  Po přihlášení obdržíte do 3 kalendářních dnů email s fakturou a s informacemi o registraci. Zde naleznete údaje potřebné k platbě převodem. Pro závazné přihlášení na zkoušku je třeba, aby byl poplatek za zkoušku uhrazen / připsán na účet nejpozději do konce řádného registračního období.

  Pozdní registrace
  Ke zkoušce se můžete registrovat nejpozději do data „řádné registrace“ uvedeného u jednotlivé zkoušky. U některých zkoušek v papírové verzi je možné se přihlásit v rámci termínu pozdní či extra pozdní registrace. Pozdní registrace je zpoplatněna částkou 900 Kč, extra pozdní registrace částkou 1800 Kč.

  Hromadná registrace na zkoušku je vhodná zejména pro instituce, které na zkoušku přihlašují více kandidátů najednou. Stačí si stáhnout a za kandidáty vyplnit  formulář, který následně odešlou na asistentka@zkouskypark.cz. Originál či emailem zaslaný excelový dokument je potřeba doručit do zkouškového centra nejpozději 3 dny před koncem řádné registrace.

 • Platba za zkoušku

  Hotově můžete platit v kanceláři Cambridge P.A.R.K. v Brně a Praze

  Na účet
  č. účtu: 27-5819900237/0100
  var. symbol: číslo faktury
  spec. symbol: datum narození ve formátu: ddmmrrrr
  zpráva příjemci: jméno kandidáta, typ zkoušky

   

  Online kartou
  Nově jsme pro Vás zpřístupnili platbu kartou online! Platba proběhne okamžitě a vy tak máte své místo u zkoušky jisté. Faktura Vám bude v zápětí odeslána na email.

   

  Pro závazné přihlášení ke zkoušce je třeba, aby byl poplatek za zkoušku uhrazen / připsán na účet nejpozději do konce řádného registračního období. Poplatek za zahraniční platbu hradí kandidát.

 • Časový rozpis zkoušky

  Je celá zkouška v jeden den?
  Z důvodu časové náročnosti zkoušky probíhá ústní část zkoušky zpravidla v jiném dnu než písemná část zkoušky. Termín písemné části je pevně daný. Termín ústní části určuje zkouškové centrum. Konkrétní data naleznete v sekci Termíny a ceny.

  Jak se dozvím, kdy a kde se přesně zkouška koná?
  Zhruba 1 týden před zkouškou Vám dojde ze stránky cambridgeenglishonline.org automaticky vygenerovaný email s pozvánkou ke zkoušce a s přílohou „CoE“, v níž najdete podrobný časový rozpis zkoušky, místo konání zkoušky a další důležité informace týkající se průběhu zkoušky. 
  Po obdržení tohoto emailu je potřeba zkontrolovat správnost jména a data narození a v případě nesrovnalostí nás neprodleně kontaktovat emailem na asistentka@zkouskypark.cz. Pokud Vám tento email v uvedeném termínu nepřijde, neprodleně nás prosím kontaktujte

  Jak dlouho dopředu mám přijít?
  Na zkoušku je nutné se vždy dostavit 20 - 30 minut předem. 
  Při pozdním příchodu se bohužel může stát, že Vám nebude umožněno složení zkoušky. Zjistěte si proto vždy předem, kolik času budete potřebovat na cestu do místa konání zkoušky.

  Můžu jít na speaking s kamarádem?
  Pokud chcete být na ústní část zkoušky ve dvojici se svým známým, informujte nás o této skutečnosti již při registraci (vyhrazujeme si právo změnit v případě nutnosti pořadí dvojic na ústní část zkoušky).

   

 • Povinné fotografování kandidátů

  Musím se fotit?
  Fotografování kandidátů probíhá v den zkoušky (zpravidla v den ústní části zkoušky) a je podmínkou účasti na zkoušce. Týká se ovšem pouze kandidátů na určité zkoušky.
  Povinně budou foceni kandidáti na zkoušky: B2 FIRST (FCE), C1 ADVANCED (CAE), C2 PROFICIENCY (CPE).
  Netýká se kandidátů na zkoušky: YLE, A2 KEY (KET), A2 KEY for Schools (KET for Schools), B1 PRELIMINARY (PET), B1 PRELIMINARY for Schools (PET for Schools) a B2 FIRST for Schools (FCE for Schools).

  Kde bude moje fotka uveřejněna?
  Fotografie bude uložena pouze na webové stránce Result Verification Service a nebude uveřejněna na certifikátu. Přístup k těmto fotografiím, stejně jako osobním údajům a výsledkům, budou mít dále pouze ty instituce, kterým kandidát poskytne přístupové údaje.


  Za neplnoleté kandidáty jejich zákonný zástupce vyplní a podpisem stvrdí souhlas s vyfotografováním (ten je součastí emailu, který kandidát obdrží po registraci), který následně odešle na asistentka@zkouskypark.cz nebo dodá osobně do kanceláře zkouškového  centra.

 • Co s sebou na zkoušku

  Co s sebou MUSÍM mít?
  Platný občanský průkaz nebo pas. 
  Kandidáti bez platného identifikačního průkazu nebudou ke zkoušce připuštěni! Kandidáti mladší 15 let mohou mít s sebou místo pasu doklad o ověření totožnosti. Tento dokument za kandidáta vyplní jeho zákonný zástupce, který svým podpisem potvrzuje kandidátovu totožnost. Dokument také musí obsahovat 2 fotografie pasového formátu (nemusí být nutně originál, postačí kopie).

  Co s sebou můžu mít?
  Měkkou tužku, propisku (nikoliv gumovací!, ne centropen), gumu, zvýrazňovač, čistou vodu v průhledné plastové lahvikapesníčky. Kandidáti na YLE navíc pastelky.

  Co si nebrat?
  Vzhledem k tomu, že po dobu zkoušky budou všechny osobní věci umístěny v předem vymezeném prostoru, doporučujeme Vám s sebou nenosit drahé osobní věci.
  Z psacích potřeb nejsou dovoleny: gumovací pera, zmizíky, bělítka.
  Do zkouškové místnosti Vám není dovoleno brát: jakékoliv elektronické přístroje, hodinky, jídlo, pití jiné než voda v průhledné plastové lahvi. Své osobní věci budete mít uložené v bezpečném prostoru zpravidla mimo zkouškovou místnost.

  Doporučujeme zvážit nutnost nosit s sebou jakékoliv elektronické přístroje! Dovolujeme si Vás upozornit, že v průběhu zkoušky musí být všechny mobilní telefony a všechny elektronické přístroje vypnuté. Kandidáti nesmí žádné elektronické přístroje používat ani v průběhu přestávek. Případné objevení zapnutého elektronického zařízení ve zkouškové místnosti může vést k diskvalifikaci a neobdržení výsledku zkoušky.

  Zde najdete pár tipů pro zkouškový den.
  Velice Vám doporučujeme si před zkouškou pročíst Upozornění pro kandidáty.

  V případě jakýchkoliv připomínek k průběhu zkoušky se okamžitě po skončení zkoušky obraťte na pověřenou osobu u zkoušky. Na stížnosti podané později než přímo po skončení testu již bohužel nemůže být přihlíženo.

 • Výsledky

  Kdy budou výsledky?
  Výsledky jsou dostupné online na stránce Results Service. Výsledky z papírové verze zkoušky jsou dostupné do 6 - 8 týdnů. Výsledky u počítačové verze jsou dostupné do 2 - 3 týdnů.

  Jak se je dozvím?
  Pokud si přejete být informováni ihned jakmile budou Vaše výsledky zveřejněny, zaregistrujte se do služby Results Service  Ve svém dokumentu Confirmation of Entry s časovým rozpisem naleznete vaše ID a „Secret Number". Tyto údaje použijte pro registraci. Poté vyplňtě svoji emailovou adresu, vytvořte si nové heslo a dále postupujte dle instrukcí. Výsledky Vám budou doručeny emailem na uvedenou adresu. Pokud byste měli jakékoliv problémy, podívejte se na tuto stránku s návodem: https://support.cambridgeenglish.org/hc/en-gb/articles/202849106.

 • Certifikát

  Kdy dostanu certifikát?
  Certifikáty jsou z Cambridge odesílány do 3 týdnů od 
  zveřejnění výsledků online.
  Jakmile certifikáty dorazí do zkouškového centra, informujeme Vás emailem, že je Váš certifikát připraven. Můžete si jej vyzvednout osobně nebo Vám jej můžeme zaslat poštou.

  POZOR!!! Certifikáty v kanceláři uchováváme nejvýše 2 roky od jejich obdržení z Cambridge. Poté jsou nevyzvednuté certifikáty skartovány.

  Osobní převzetí
  Certifikát si můžete vyzvednout osobně
  v kanceláři Cambridge P.A.R.K. K vyzvednutí certfikátu budete potřebovat platný občanský průkaz. Pokud chcete, aby za Vás certifikát vyzvedla Vámi poveřená osoba, bude potřebovat svůj občanský průkaz a plnou moc k vyzvednutí certifikátu, nebo nás minimálně informujte emailem, koho pověřujete k vyzvednutí.

  Zaslání poštou
  Certifikát Vám můžeme zaslat doporučeně poštou. Je třeba vyplnit formulář přiložený v emailu. Cena poštovného je 90,- Kč v rámci ČR a 180,- Kč při zaslání doporučeně mimo ČR. Dovolujeme si ovšem upozornit na riziko spojené se zasláním certifikátu poštou. Cambridge P.A.R.K. se vzdává zodpovědnosti za případné ztracené či poničené certifikáty, které byly řádně odeslány.

 • Speciální požadavky na průběh zkoušky

  Cambridge P.A.R.K. a Cambridge University Press & Assessment se snaží vždy vyjít maximálně vstříc všem kandidátům, kteří jsou krátkodobě či dlouhodobě zdravotně znevýhodněni, včetně specifických poruch učení. Na základě individuální žádosti a potvrzení od lékaře či psychologa (potvrzení nesmí být starší než 2 roky od termínu zkoušky) si kandidáti mohou zažádat o speciální průběh zkoušky, upravené materiály, popřípadě obojí. Originální dokument v ČJ a překlad do angličtiny (stačí jen ty nejdůležitější body) zasílejte nejpozději 8 týdnů před koncem řádné registrace na info@zkouskypark.cz. V případě vážného handicapu 6 měsíců předem. Děkujeme za spolupráci.

0 +

Candidates per year

0 +

Dates per year

0 +

Partner Schools